Oferujemy Wam komfort niemyślenia lub skupienia do działania. U nas odpoczniecie. Możecie też pracować. Możecie biegać, pływać, jeść, pedałować, szusować na nartach, fotografować, dzielić się czasem z dziećmi. Spocić i opalać. Możecie żyć w stylu slow lub fast.
Do Waszej dyspozycji oddajemy dwa domy całoroczny i sezonowy o butikowym charakterze. Domy są w pełni wyposażone, posiadają dwie sypialnie, połączony z kuchnią salon z niskoemisyjnym piecem kominkowym oraz tarasem i wygodną łazienkę. Komfortowo w domu czas spędzi 5 osób. Istnieje możliwość dostawki.
Domy dostosowane są dla osób lubiących aktywnie spędzić czas, dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających spokoju lub skupienia do pracy (WiFi, stół-biurko). Prosimy, daj nam znać o swoich preferencjach w momencie rezerwacji. Dom sezonowy dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W sypialniach znajdziecie tak tradycyjne łóżka, jak i naturalne oraz wygodne materace futonowe (piankowe jądro i wełna) na tradycyjnych japońskich matach tatami (trawa ryżowa). W połączeniu z idealną ciszą, czystym powietrzem zagwarantują dobry i długi sen.
Zapraszamy do wspólnych posiłków. Opieramy się na lokalnych dostawcach i produktach. Gotujemy sezonowo, zdrowo i smacznie. Korzystamy z tradycji regionu, a inspirują nas kuchnie z różnych stron świata.
Cena: 450 PLN za noc.
Rezerwacje dla jednej osoby oraz dostawkę wyceniamy indywidualnie.
Opłaty za prąd według zużycia.
Zapraszamy na wspólne śniadania i obiadokolacje – tradycyjne, wegetariańskie i regionalne
W naszej bibliotece znajdziecie dobrą literaturę. Muzykę dnia dobierał zaprzyjaźniony muzyczy somelier. Rzeka i jeziora bez ograniczeń!
W ogrodzie przygotowaliśmy dla Was miejsce na ognisko, a w pobliżu domu (u naszych sąsiadów) znajdują się tradycyjne ruskie banie (czarna i biała) z winnikami. Przygotujemy dla Was zestawy naturalnych peelingów i masek z naszych sejneńsko-suwalskich miodów. My baniujemy o każdej porze roku. Zimowa kąpiel w przeręblu uzależnia. Można też biegać po śniegu. Wszystko w otoczeniu świec i wieczornej ciszy. Jeśli chcielibyście zrelaksować się przy masażu, prosimy o wcześniejszą informację.
Odpoczywać możecie na tarasie lub w hamaku. Warto również w lecie wybrać się na piknik nad jezioro Wigry. Tradycyjnie lubimy piknikować w Czerwonym Krzyżu, gdzie gdy zamkniesz oczy, możesz wyobrazić sobie jak wyglądała wigierska binduga.
Mamy własny ogród. Przygotowujemy śniadania z naszych plonów i lokalnych produktów. Hołdujemy zasadzie slow food. Jajka, mleko, masło odbieramy od zaprzyjaźnionych rolników. Chleb pieczemy sami lub zamawiamy u gospodyń. Świeże sery, dżemy to nasze wyroby, kozie odSERca zamawiamy u Diany. Jeśli lubicie naturalnie wędzone wędliny i ryby z pewnością Wasze podniebienia zostaną zaspokojone. Dbamy o to, abyście dostali sezonowe warzywa i owoce. A poza tym? Zjecie u nas lokalne przysmaki, ale i te przywiezione z naszych podróży. Bo przecież niewiele rzeczy smakuje lepiej niż szakszuka na własnych pomidorach i jajkach wzbogacona o przyprawy z Tel Awiwu.
Możecie u nas zamówić obiady i kolacje indywidualnie. Gęś w listopadzie, ryby z naszych wód, dyniowa z jabłkiem, kartacze, kiszka ziemniaczana, soczewiaki…Rozmarzyłam się. Wystarczy, że do nas napiszecie lub dacie znać przez FB #DalejNieIdę
Przygotujemy dla Was także kulinarny przewodnik po Suwalszczyźnie.Wszystko co najlepsze przetestowaliśmy sami
Przyrodniczo bogaty obszar, mnóstwo jezior, rzeki, drogi, szlaki, stoki narciarskie, wyrazista pogoda – wszystko czego potrzebujemy do aktywnego wypoczynku daje Suwalszczyzna. Niedawno odkryliśmy rzeczny snorkeling. Czarna Hańcza ze swoją bujną roślinnością i licznymi chronionymi gatunkami ryb zapewniają artystyczne wręcz doznania. Lato jest oczywiste. Piękne, ciepłe, z krystaliczną wodą w jeziorach i rzece. Zawsze na Was gotowe. My hołdujemy Suwalszczyźnie zimą. Śnieg, mróz, zamarznięte jeziora do jazdy na nartach. Bieganie, biegówki. Stok w Szelmencie. Trasy rowerowe Green Velo. Ciepło kominka. Szczegóły znajdziecie w sekcji SPORT.
Aktywny wypoczynek to także poznawanie dziedzictwa kulturowego. W Budzie Ruskiej możecie sporo dowiedzieć o Staroobrzędowcach, Mongolii czy Bajkale. Zaprowadzi Was tam opowieść i pokazy slajdów Piotra Malczewskiego. Od kilku lat w sierpniowy długi weekend ciekawie spędzicie czas na Festiwalu Literackim Patrząc na Wschód. Z kolei Fundacja Pogranicze w wakacje zaprasza do Dworu Miłosza na spotkania z ludźmi nauki i kultury, a do Sejneńskiej Synagogi na koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Na szlaku warto zwiedzić Klasztor na Wigrach, zajrzeć do galerii i siedziby rodziny Strumiłłów w Maćkowej Rudzie, posmakować tradycji na odpuście w Puńsku. W lipcu pobawić się na Suwałki Blues Festiwal. Doświadczanie przyrody Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego naładuje Wasze baterie na cały rok. Szczegóły znajdziecie w sekcji PRZYRODA.
Wypożyczenie roweru – 30 PLN
Wypożyczenie wózka do rowerów – 15 PLN
Wypożyczenia kajaków – 40 PLN
Wypożyczenie nart biegowych – 40 PLN
Opieka instruktorska (narty biegowe/zjazdowe):
1 os – 70 PLN
2 os – 90 PLN
3 os – 110 PLN